top of page

Standardy bytového domu

Technická specifikace bytového domu

Základy
Vychází z původního založení objektu, který je řešen pomocí železobetonových základových pasů a patek.
Stropní konstrukce
Železobetonová monolitická trámová stropní deska.
Obvodové vnější stěny
Cihla plná pálená, zateplená kontaktním zateplovacím systémem v tl. 140mm z minerální vaty s povrchovou úpravou.
Střecha
Plochá střecha se skládaným pláštěm s hydroizolační fólií zatížená vrstvou kačírku.
Schodiště
Monolitické betonové, dvouramenné s podestou. Zábradlí je nerezové trubkové a nášlapné stupně jsou z keramické dlažby.
Lodžie
Samonosná železobetonová konstrukce s nášlapnou vrstvou z betonové dlažby. Zábradlí skleněné.
Vnitřní mezibytové stěny
Zděné stěny z porobetonových nebo keramických tvárnic.
Vnitřní bytové příčky
Vnitřní příčky jsou řešeny jako sádrokartonové, 2x opláštěné v celkové tl. 150mm a jsou vyplněné minerální vatou.
Podlahy
Dle účelu místnosti jsou podlahy navženy jako keramické nebo vinylové. Specifikace dlažeb a obkladů bude upřesněna.
Vnitřní dveře
Všechny vnitřní interiérové dveře jsou dřevěné z DTD desky s obložkovou zárubní. Vstupní dveře jsou osazeny do ocelové zárubně, jsou protipožární, bezpečnostní tř.3 BRC3- (27/37). Vstupní dveře jsou vybaveny kukátkem a klikou-koulí.
Okna a balkónové dveře
Okna a balkónové dveře jsou plastové, bílé, sklopné a otevíravé. Okna mají izolační trojsklo se stavební neprůzvučností Rb=36dB.
Podhledy
Sádrokartonové plné nebo kazetové.
Vytápění
Zdrojem tepla je plynová kotelna umístěná v samostatné místnosti v 1.PP. Teplovodní rozvod pomocí otopných těles v každém bytě. V koupelně je osazen otopný žebřík. Spotřeba tepla v bytech je
měřena digitálním měřidlem. Doregulace v jednotlivých místnostech bude pomocí termostatických ventilů a hlavic osazených na tělesech.
Voda
Spotřeba vody pro jednotlivé byty se měří samostatným měřením umístěným v instalačních šachtách v každé bytové jednotce. Navržené rozvody vody a kanalizace jsou plastové.
Energetická náročnost budovy
Je zpracován průkaz energetické naročnosti budovy podle zákona č. 406/2006 Sb., o hospodaření energií a vyhlášky č. 264/2020 Sb., o energetické naročnosti budov. Budova je zařazena v klasifikační
třídě B - velmi úsporná. Spotřeba energie z neobnovitelných zdrojů činí 75 kWh/(m2.rok)
Elektroinstalace
Elektrorozvody v bytech pro svítidla jsou ukončené kabelovým vývodem. Každá jednotka má svůj datový a silnoproudý rozvaděč v chodbě bytu. Elekroměry jsou umístěny ve společných prostorách domu. Svítidla osazená ve společných prostorách (chodby) budou ovládaná pohybovými čidly. Vypínače a zásuvky, např. ABB TANGO nebo ekvivalentní – barva bílá, počet ks a umístění dle PD. V bytech je umístěn domácí audio telefon s elektrickým vrátným, propojený ke zvonkovému tablu s panelem u hlavního vstupu. V bytech je umístěno zařízení pro autonomní detekci a signalizaci výskytu kouře.
Větrání
Každá bytová jednotka je vybavena rekuperační jednotkou. Prostory bytových jednotek budou kompletně po stránce vzduchotechniky zajištěny
lokálními VZT jednotkami v podstropním provedení. Každá bytová jednotka bude obsluhována samostatnou VZT jednotkou v autonomním
režimu ovládání. Tato jednotka zajišťuje základní hygienickou výměnu vzduchu ve všech místnostech.
Kuchyňská linka
Návrh a rozměry kuchyně vychází s prostorových možností každého bytu. Korpus a skříňky jsou navrženy z MDF desky s fólií v lesku. Pracovní deska v tl.38mmm v příslušném dekoru. Dřez granitový, černý. Kuchyň je kompletně zařízená - digestoř, varná deska, trouba, lednice, baterie, dřez, zásuvky a příprava pro myčku. Kuchyň je součástí ceny bytové jednotky a je řešena ve třech dekorech.
Společné prostory
Vstupní domovní jsou dveře hliníkové s izolačním dvojsklem. Ve společných prostorách je LED osvětlení ovládané pohybovými čidly. Podlahy společných prostor (chodby a schodiště) – keramická dlažba. Poštovní schránky a zvonková tabla jsou umístěna v přízemí u vstupu do bytového domu. Bytový dům je bezbariérově přístupný z přízemí díky modernímu osobnímu výtahu s prostornou kabinou.
Parkování
Přímo před bytovým domem je navrženo padesát šest parkovacích míst

bottom of page